Uważasz ten blog za potrzebny? Zagłosuj!

Dzień dobry!

Z tej strony Alek Biesiada (@lekbiesiada) – jestem lekarzem w trakcie specjalizacji z medycyny rodzinnej, na stałe pracuję w Przychodni Radziszów pod Krakowem.

Przyjmuję Pacjentów od momentu narodzin i towarzyszę im aż do później starości (najstarsza Pacjentka, którą mam przyjemność się opiekować, ma 101 lat). Daje mi to niezwykłą perspektywę na prawie każdy aspekt zdrowia i choroby. Tym właśnie chcę się z Tobą podzielić na tym blogu.

Pracuję z Pacjentami w ostatniej ich chorobie, w terminalnej fazie, w hospicjum domowym (Siloe, Kraków). Praca z Chorymi i Ich Bliskimi w domach jest niezwykłym wyzwaniem. Jest niełatwym doświadczeniem. Jest też niezwykle ważna, dla mnie osobiście jest jednym z zasadniczych elementów jakie kształtują mnie jako lekarza.

Tymi doświadczeniami dzielę się właśnie tutaj na blogu aby ułatwić Ci opiekę nad chorym Bliskim. 

Dlaczego medycyna rodzinna?

W mojej opinii daje najszerszą możliwość towarzyszenia pacjentom w zdrowiu (patronaż, bilans, szczepienia, opieka w ciąży i połogu, prewencja chorób, edukacja) i w chorobie (tego tłumaczyć nie trzeba). Jeśli chcesz wiedzieć dlaczego mnie to motywuję zachęcam do przeczytania tego artykułu jednej z lekarek GP z Wielkiej Brytanii (tekst w języku angielskim).

 

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać aktualne informacje o nowych artykułach na blogu. Pomogę Ci w prowadzeniu opieki domowej nad przewlekle Chorym Bliskim.

Poniżej znajdziesz miejsca, gdzie pracuję

Ze względu na szkolenie specjalizacyjne, które odbywam, znaleźć mnie można także na oddziałach niektórych krakowskich szpitali.

Przychodnia Radziszów

Adres

ul. Szkolna 15
32-052 Radziszów

Kontakt

Rejestracja: 12 256 01 24

biuro@przychodniaradziszow.pl

Godziny

od poniedziałku do piątku

w godzinach 8:00 – 18:00

Hospicjum Siloe

Adres

Bosaków 11
31-476 Kraków

Kontakt

Biuro: 793 200 007

sekretariat@siloe.pl

Godziny

biuro hospicjum czynne od poniedziałku do piątku

w godzinach 14:00 – 18:00

Kontakt

Możesz także skontaktować się ze mną poprzez social media lub formularz: