Dzień dobry!

Miło mi gościć Cię na blogu poświęconym medycynie paliatywnej, opiece nad przewlekle Chorymi i Umierającymi. Jeśli szukasz użytecznych informacji, jak pomóc swoim Bliskim, ten blog jest dla Ciebie! Jasno i rzetelnie piszę tu o najważniejszych sprawach związanych z opieką, w tym paliatywną. 

Nazywam się Alek Biesiada i jestem lekarzem w trakcie specjalizacji z medycyny rodzinnej, a także lekarzem hospicjum domowego. 

Zapraszam do lektury!

Dla kogo jest ten blog?

Rzetelne informacje, doświadczenie, wiedza medyczna

Gdy w domu jest przewlekle Chory

Wiedza niezbędną do prowadzenia opieki w domu, podpowiedzi oparte o doświadczenie moje i Rodzin, z którymi pracuję jako lekarz.

Gdy domownik umiera

Bez owijania w bawełnę, wprost o ostatnich miesiącach i dniach życia. Czego się spodziewać, jak sobie radzić, jak skutecznie pomagać.

Gdy chcesz pomóc

Całe moje doświadczenie: morfina, tlen w domu, leczenie duszności, zaparcia, wymioty. Każdy ważny dla Ciebie temat.

Tutaj znajdziesz wiedzę na temat tego, co niezbędne w wyposażeniu domu. Piszę o wyborze łóżka, materaca, o wózkach, pieluchomajtkach i koncentratorach tlenu. I wielu innych. 

Cała wiedza o działaniu hospicjum domowego, od skierowania, poprzez wizyty lekarskie i pielęgniarskie, pracę z psychologiem i fizjoterapeutą, aż po ostatnie godziny i stwierdzenie zgonu. 

Wyjaśniam jakie leki można stosować w opiece paliatywnej i długoterminowej, jak radzić sobie z bólem, wymiotami, dusznością. Odczarowuję morfinę. Odpowiadam na pytania. 

Najnowsze wpisy:

Grypa - szczepienia dla Seniorów

Grypa – jej wirus ulega często zmienności genetycznej, dlatego każdego roku przygotowywana jest nowa szczepionka, aby skutecznie nas chronić! Szczepienie zmniejsza ryzyko zachorowania na grypę oraz ryzyko jej poważnych powikłań.

Koncentrator tlenu

Duszności boją się wszyscy: Pacjenci, ich Rodziny, ale także personel medyczny. O ile z bólem stosunkowo łatwo jest walczyć, o tyle z dusznością sprawa jest dużo bardziej skomplikowana. Jednym z elementów walki z dusznością jest użycie koncentratora tlenu w domu. Czym jest koncentrator tlenu? Jak działa? Jak go stosować?

Podawanie leków przewlekle Chorym

Leki powinny być podawane Chorym doustnie. Jest to najbardziej optymalna droga podania. Także dla Chorych starszych, Pacjentów paliatywnych i umierających. Jak więc sobie radzić z podawaniem leków u Chorych przewlekle, starszych lub umierających?

Teleopieka dla seniorów w Małopolsce

W Małopolsce wystartował system opieki zdalnej, czyli na odległość, kierowany (nie tylko) do Seniorów. Dzięki teleopiece można stale pozostawać pod nadzorem specjalnego centrum telefonicznego. Służy ono pomocą w wielu życiowo ważnych sprawach, w tym zdrowotnych. ​

Wybrane teksty

Znajdziesz tutaj kilka wybranych dla Ciebie, najciekawszych artykułów z mojego bloga mistrzpolikarp.pl 

Artykuły na blogu są zebrane w grupy. Zobacz górne menu aby poznać układ treści. Możesz także skorzystać z wyszukiwarki (lupa na górze strony). Miłej lektury. 

Duszność

Jak sobie z nią radzić? Jakie leki i kiedy podawać? Czy koncentrator tlenu pomaga? Co zrobić by uspokoić Chorego?

Płyny w kroplówce?

Czy jest sens podawać płyny w kroplówce umierającym Chorym? Jak je podawać? Na co uważać?

Wyroby medyczne

Jak działa refundacja na wyroby medyczne? Kto może ją otrzymać? Kto wystawia druk? Jak załatwiać formalności?

 Poradnik

Wypis ze szpitala.

Pomoc dla Rodzin i Opiekunów Chorych, którzy opuszczają szpital. 

Pozostaw swój adres e-mail, a otrzymasz e-book. Znajdziesz w nim informacje co robić przed wypisem, jak sobie poradzić z Chorym w domu, jak zorganizować opiekę, na pomoc kogo (NFZ, ZUS, GOPS) możesz liczyć. Wszystko jasno i klarownie, w punktach, w formie listy zadań do zrobienia. 

Pozostań na bieżąco!

Zachęcam do pozostawienia swojego adresu e-mail. Otrzymasz ode mnie informacje o nowych, ciekawych i rzetelnie napisanych artykułach. Ułatwię Ci pracę z Twoimi Bliskimi w domu. 

Otrzymasz także na swój adres e-mail poradnik „Wypis ze szpitala”. 

Na blogu brakuje tego, czego szukasz?

Napisz do mnie maila, skontaktuj się przez formularz lub na facebooku!

Regulamin i nota prawna

Zapraszam do newslettera

Tylko rzetelna wiedza medyczna. Dostęp do darmowego poradnika „Wypis ze szpitala”